Anasayfa » Faydalı Bilgiler » Görükle Hakkında Bilgiler

Görükle Hakkında Bilgiler

Görükle Semti Hakkında

Bursa Görükle Nasıl Bir Yer

Görükle, Bursa’nın merkez Nilüfer ilçesine bağlı, şehir merkezine 16 km. uzaklıkta bulunan, yerel halkını ağırlıkla Yunanistan Selanik Göçmenleri ve Bulgaristan göçmenlerinin oluşturduğu şirin bir beldedir.

 Öğrenci Kenti Görükle

Özellikle Bursa Uludağ Üniversitesinin bu yörede hizmete başlamasından sonra eskiden sadece bir köy olan Görükle artık popüleritesini kazanmış, öğrencilerin yaşam alanı olarak bilinen, eğlence hayatıyla ve hareketli yaşamıyla da dikkatleri çekmiştir. Öğrenciler için konaklama imkanlarının gelişmesi, cafelerin artması, öğrenci nüfusu ile birlikte doğru oranda artan hizmetler zinciri de Görükleyi geliştirmiştir.

Bursa şehir merkezi ile metro – otobüs – minibüs ulaşımının olması da beldeyi daha yaşanılabilir kılmıştır. Ayrıca Görükle nüfususnun içinde yeni memur, yeni evli çiftler, şehir merkezindeki keşmekeşten kaçmak isteyen ve kendini her daim genç hissetmek isteyen orta yaş grubu da bulunmaktadır.

Görüklede Yaşam

Görükle gerek uygun konut kiraları, gerek çok seçenekli öğrenci yurtları, gerekse aranılan herşeyin rahatça bulunmasıyla yaşanılacak standartları rahatça sağlayan bir yerdir. Mesela birbirinden leziz ürünler sunan temiz restoranları, canlı müzik ortamı sağlayan uygun fiyatlı (Öğrenci işi) cafeleri, kahvaltı yapabileceğiniz nezih mekanları içinde barındırmaktadır.

Hayat genelde geceleri 02:00’ye kadar sürer. Fakat vize ve final haftaları işler değişmektedir tabi ki…

Bir parkta gitar çalıp şarkı söyleyen gençleri, spor parkında yürüyüşe çıkmış insanları, köpeğini gezdirenleri, kedileri besleyenleri görmeniz olağandır.

Kısacası Görükle’de hayat vardır… Bununla birlikte mevcut konumu itibariyle hızlı şekilde de göç almakta, yeni yapılaşmalar yükselmektedir. Göç eden nüfusun Görükle dışından ve yoğunluğunun yabancı uyrukluların oluşturması da söz konusu olabilmektedir. Özetle, Görükel eskiye nazaran daha kalabalık ve karmaşık hale gelmiştir.

Ayrıca, Bursa Emniyet Müdürlüğünce konum hassasiyetinden dolayı düzenli kontrol altında tutulan da bir semttir Görükle.

Su Tesisatı Tamiri, Çilingir, Kapı Kilit Değişimi ve Anahtarcılık İşlerinizde Yanınızdayız...