Anasayfa » Faydalı Bilgiler » Bir Çilingir Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler Olabilir

Bir Çilingir Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler Olabilir

Çilingir Seçerken Dikkat Edilecek Hususlar

Çilingirlik Yetki Belgesi & Sertifikası Olmalı

Kapı anahtarını kaybetmiş, dılarıda kalmış ve evine giremeyen bireyler mağduriyetin vermiş olduğu panikle birlikte özellikle internet üzerinden 7/24 çalışan, bölgesine yakın ve hızlı şekilde gelebilecek bir çilingir araştırmaya başlarlar. Alel acele yapılan bu aramada çilingir diye gelen kişinin yetkili bir çilingir, güvenilir bir meslek elemanı, işinin erbabı bir esnaf olup olmadığına da maalesef pek bakılmaz. Öncelikle kapı açmak için aradığınız bir çilingirde (Örneğin Bursa ilinde oturuyorsanız Bursa Çilingir şeklinde aradığınızda) telefonda ilk sormanız gereken bölgenize kaç dakikada gelebileceği ve yetki sertifikasının olup olmamasıdır.

 

Bu Neden Önemlidir?

İlgili esnaf odasına kayıtlı, vergi levhası sagibi, MEB sınavlarınca da Devlete karşı bilgisini kanıtlamış ve güvenini almış bir yetkili çilingirin kapınıza, kilit mekanizmanıza, mahremiyetinize zarar verme olasılığı yoktur. Çünkü o meslek inceliğini öğrenmiş ve Devletin ilgili mercilerine karşı bu işi meslek edindiğini ve bilfiil yaptığını kanıtlamıştır. Artık kazancı bu meslek üzerindendir. Dolayısı ile güvenebilmeniz adına en önemli unsurlardan biridir.

 Sahte Çilingirlere Dikkat

Maalesef son zamanlarda bu işi meslek olarak yapmak isteyen veya birilerinin yanında birşeyler görerek bir çanta ile apartmanlara sticker reklamını yapıştırıp çilingirlik yapmak isteyen, yetki belgesi olmayan, gerekli sertifikalara da sahip olmayan kişilere güvenmemenizi tavsiye ederiz. Evet belki kapınız açabilirler ama içinde bulunduğumuz dünyanın en byük sorunu olan güven duygusunu sağlayamayabilirler. Zira bir işi bilen, ehliyetli kişi yapmalı felsesini hep savunmuşuzdur.

 

Bursa Görükle Yerleşim Çilingir ve Anahtarcı

Görükle yerleşim bölgesinde bulunan Bizim Çilingir olarak kendi işimizi kendimiz yapıyor ve tanımadığımız kişilerle iş ortaklıklarına girmiyoruz. Gece saat kaç olursa olsun kendi telefonumuza gelen aramalar ile kendimiz ilgileniyor ve sizlere ulaşıp sorununuzu çözüyoruz.

Ayrıca ev, daire, konut kapılarını açmakla birlikte kilitli kalmış oto kapılarınızı da zarar vermeden yeni teknoloji ile açıyoruz. Oto kilit çilingiri ihtiyacınız olduğunda da bizlere 7/24 çekinmeden ulaşabilirsiniz.

Nerelere Hizmet Veriyoruz?

Görükle yerleşim, Kayapa, Hasanağa, Gölyazı, Balabancık, İrfaniye, Akçalar, Fadıllı gibi civar yerlere de 7 gün 24 saat hızlı çilingir servisimiz mevcuttur.

 

Başka Ne Gibi Hizmetler Veriyoruz?

Görükle su tesisat arızalarını, görükle sineklik ihtiyacınızı ve perde ölçüsü ile korniş montajı ihtiyaçlarınızda da usta ellerimizle sizlere yardımcı olmaya hazırız.

Aşağıdaki sayfalara tıklayarak ilgli hizmetlerimizin olduğu alanlara ulaşabilirsiniz:

Görükle Su Tesisatçısı

Görükle Sineklik

Görükle Korniş